ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

Το Εργαστήριο Αρχαίου Δράματος και Θεατρολογικής Έρευνας στεγάζεται στη Φιλοσοφική Σχολή του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, στον 9ο όροφο και στο γραφείο (916) της νυν Διευθύντριας του Εργαστηρίου, Καίτης Διαμαντάκου.

Ο Διευθυντής/Η Διευθύντρια έχει την ευθύνη για την εν γένει λειτουργία του Εργαστηρίου, τη χρησιμοποίηση μηχανημάτων και υλικών που ανήκουν σε αυτό (Η/Υ, σαρωτές, εκτυπωτές, αναλώσιμα κ.ά.) καθώς και για την ασφαλή παραμονή των εργαζομένων (προσωπικού, φοιτητών, επισκεπτών) στον χώρο.

Η λειτουργία του Εργαστηρίου επικουρείται από υποψήφιους διδάκτορες του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών που εκπονούν Διδακτορικό σε θέματα της επιστημονικής και ερευνητικής αρμοδιότητας του Εργαστηρίου, υπό τις υποδείξεις του Διευθυντή/της Διευθύντριας του Εργαστηρίου.